Skip to main content

Call List

Call lists for the Chamber Wednesday 24 March 2021

A list of Members, both virtually and physically present, selected to ask Oral Questions and to speak in response to Urgent Questions and Ministerial Statements; and a list of Members both physically and virtually present selected to participate in substantive proceedings.

Call lists are compiled and published incrementally as information becomes available. For the most up-to-date information see the parliament website: https://commonsbusiness.parliament.uk/

Oral Questions to the Minister for Women and Equalities

After Prayers

Order

Member

Question

Party

Virtual/ Physical

Minister replying

1

Margaret Ferrier (Rutherglen and Hamilton West)

What assessment she has made of the ability of same-sex couples to access insemination services in the UK.

Ind

Virtual

Minister Whately

2

Mrs Sheryll Murray (South East Cornwall)

What assessment she has made of the effect of the covid-19 outbreak on female employment.

Con

Virtual

Minister Davies

3

Kirsten Oswald (East Renfrewshire)

Supplementary

SNP

Virtual

Minister Davies

4

Julie Marson (Hertford and Stortford)

What steps the Government is taking to promote the role of women during the UK’s G7 Presidency.

Con

Virtual

Secretary Truss

5

Simon Fell (Barrow and Furness)

What steps she is taking to ensure that good practice on making streets safer for women is shared.

Con

Virtual

Minister Atkins

6

Caroline Nokes (Romsey and Southampton North)

Supplementary

Con

Virtual

Minister Atkins

7 + 8 + 9

Ian Levy (Blyth Valley)

What steps she is taking to promote female participation in STEM.

Con

Virtual

Minister Ford

8

Paul Howell (Sedgefield)

What steps she is taking to promote female participation in STEM.

Con

Physical

Minister Ford

9

Peter Aldous (Waveney)

What steps she is taking to promote female participation in STEM.

Con

Virtual

Minister Ford

10

Debbie Abrahams (Oldham East and Saddleworth)

What steps the Government is taking to help protect disabled people from the effects of the covid-19 outbreak.

Lab

Virtual

Minister Davies

11 + 12 + 13

John Lamont (Berwickshire, Roxburgh and Selkirk)

What steps she is taking to ban conversion therapy.

Con

Physical

Secretary Truss

12

Michael Fabricant (Lichfield)

What steps she is taking to ban conversion therapy; and if she will make a statement.

Con

Virtual

Secretary Truss

13

Dr Rupa Huq (Ealing Central and Acton)

What recent progress she has made on plans to ban conversion therapy.

Lab

Virtual

Secretary Truss

14

Charlotte Nichols (Warrington North)

Supplementary

Lab

Physical

Secretary Truss

15

Patricia Gibson (North Ayrshire and Arran)

What discussions she has had with Cabinet colleagues on the effect of the covid-19 outbreak on working parents.

SNP

Virtual

Minister Ford

16

Ian Mearns (Gateshead)

What recent discussions she has had with the Secretary of State for Education on the effect of the covid-19 outbreak on educational inequalities.

Lab

Virtual

Minister Ford

17

Daniel Zeichner (Cambridge)

What discussions she has had with Cabinet colleagues on tackling gender-pay disparities in Cambridgeshire and Peterborough.

Lab

Virtual

Minister Badenoch

18

Helen Hayes (Dulwich and West Norwood)

What progress the Commission on Race and Ethnic Disparities has made on its report on ethnic disparities and inequality.

Lab

Virtual

Minister Badenoch

T1

Peter Gibson (Darlington)

If she will make a statement on her departmental responsibilities.

Con

Virtual

Secretary Truss

T2, T3

Marsha De Cordova (Battersea)

Lab

Physical

T4

Imran Ahmad Khan (Wakefield)

Con

Virtual

T5

Chi Onwurah (Newcastle upon Tyne Central)

Lab

Virtual

T6

Sir Desmond Swayne (New Forest West)

Con

Physical

T7

Ian Lavery (Wansbeck)

Lab

Virtual

T8

Alison Thewliss (Glasgow Central)

SNP

Virtual

Oral Questions to the Prime Minister

At 12 noon

Order

Member

Question

Party

Virtual/ Physical

Minister Replying

1

Stephen Farry (North Down)

Engagements

Alliance

Virtual

Prime Minister

2

Ms Nusrat Ghani (Wealden)

Con

Virtual

Prime Minister

3, 4, 5, 6, 7, 8

Keir Starmer (Holborn and St Pancras)

Lab

Physical

Prime Minister

9

Robin Millar (Aberconwy)

Con

Virtual

Prime Minister

10, 11

Ian Blackford (Ross, Skye and Lochaber)

SNP

Virtual

Prime Minister

12

Miriam Cates (Penistone and Stocksbridge)

Con

Virtual

Prime Minister

13

Ed Davey (Kingston and Surbiton)

LD

Virtual

Prime Minister

14

Lucy Allan (Telford)

Con

Virtual

Prime Minister

15

Allan Dorans (Ayr, Carrick and Cumnock)

SNP

Virtual

Prime Minister

16

John Lamont (Berwickshire, Roxburgh and Selkirk)

Con

Physical

Prime Minister

17

Afzal Khan (Manchester, Gorton)

Lab

Virtual

Prime Minister

18

Andrew Jones (Harrogate and Knaresborough)

Con

Physical

Prime Minister

19

Ronnie Cowan (Inverclyde)

SNP

Virtual

Prime Minister

20

Derek Thomas (St Ives)

Con

Virtual

Prime Minister

21

Mrs Emma Lewell-Buck (South Shields)

Lab

Virtual

Prime Minister

22

Kelly Tolhurst (Rochester and Strood)

Con

Virtual

Prime Minister

23

Paul Blomfield (Sheffield Central)

Lab

Virtual

Prime Minister

24

Sir Mike Penning (Hemel Hempstead)

Con

Physical

Prime Minister

25

Dawn Butler (Brent Central)

Lab

Virtual

Prime Minister

26

Philip Davies (Shipley)

Con

Virtual

Prime Minister

27

Dave Doogan (Angus)

SNP

Virtual

Prime Minister

28

Andrew Bridgen (North West Leicestershire)

Con

Virtual

Prime Minister

29

Chris Elmore (Ogmore)

Lab

Virtual

Prime Minister

Ministerial Statement: Minister for Immigration Compliance and Justice on New Plan for Immigration

About 12.30pm

Order

Member

Party

Virtual/ Physical

Minister replying

1

Holly Lynch (Halifax)

Lab

Physical

Minister Philp

2

Shaun Bailey (West Bromwich West)

Con

Virtual

Minister Philp

3

Anne McLaughlin (Glasgow North East)

SNP

Virtual

Minister Philp

4

John Howell (Henley)

Con

Virtual

Minister Philp

5

Yvette Cooper (Normanton, Pontefract and Castleford)

Lab

Virtual

Minister Philp

6

Felicity Buchan (Kensington)

Con

Physical

Minister Philp

7

Mr Alistair Carmichael (Orkney and Shetland)

LD

Virtual

Minister Philp

8

Jacob Young (Redcar)

Con

Physical

Minister Philp

9

Bell Ribeiro-Addy (Streatham)

Lab

Virtual

Minister Philp

10

Alexander Stafford (Rother Valley)

Con

Virtual

Minister Philp

11

Paul Blomfield (Sheffield Central)

Lab

Virtual

Minister Philp

12

Richard Fuller (North East Bedfordshire)

Con

Physical

Minister Philp

13

Joanna Cherry (Edinburgh South West)

SNP

Virtual

Minister Philp

14

Jonathan Gullis (Stoke-on-Trent North)

Con

Physical

Minister Philp

15

Ruth Cadbury (Brentford and Isleworth)

Lab

Physical

Minister Philp

16

Ben Bradley (Mansfield)

Con

Virtual

Minister Philp

17

Rachael Maskell (York Central)

Lab

Virtual

Minister Philp

18

Sir Edward Leigh (Gainsborough)

Con

Physical

Minister Philp

19

Margaret Ferrier (Rutherglen and Hamilton West)

Ind

Virtual

Minister Philp

20

Mr Richard Holden (North West Durham)

Con

Virtual

Minister Philp

21

Jim Shannon (Strangford)

DUP

Physical

Minister Philp

22

Greg Smith (Buckingham)

Con

Physical

Minister Philp

23

Dr Philippa Whitford (Central Ayrshire)

SNP

Virtual

Minister Philp

24

Tim Loughton (East Worthing and Shoreham)

Con

Virtual

Minister Philp

25

Mick Whitley (Birkenhead)

Lab

Virtual

Minister Philp

26

Matt Vickers (Stockton South)

Con

Physical

Minister Philp

27

Christine Jardine (Edinburgh West)

LD

Virtual

Minister Philp

28

Elliot Colburn (Carshalton and Wallington)

Con

Virtual

Minister Philp

29

Andrew Gwynne (Denton and Reddish)

Lab

Virtual

Minister Philp

30

Scott Benton (Blackpool South)

Con

Physical

Minister Philp

Ministerial Statement: Secretary of State for Housing, Communities and Local Government on Liverpool City Council

About 1.30pm

Order

Member

Party

Virtual/ Physical

Minister replying

1

Steve Reed (Croydon North)

Lab

Virtual

Secretary Jenrick

2

Andy Carter (Warrington South)

Con

Virtual

Secretary Jenrick

3

Mr Clive Betts (Sheffield South East)

Lab

Virtual

Secretary Jenrick

4

Mr Philip Hollobone (Kettering)

Con

Physical

Secretary Jenrick

5

Ian Byrne (Liverpool, West Derby)

Lab

Physical

Secretary Jenrick

6

Mr Richard Holden (North West Durham)

Con

Virtual

Secretary Jenrick

7

Paula Barker (Liverpool, Wavertree)

Lab

Virtual

Secretary Jenrick

8

John Howell (Henley)

Con

Virtual

Secretary Jenrick

9

Kim Johnson (Liverpool, Riverside)

Lab

Virtual

Secretary Jenrick

10

Mike Wood (Dudley South)

Con

Virtual

Secretary Jenrick

11

Dan Carden (Liverpool, Walton)

Lab

Virtual

Secretary Jenrick

12

Damien Moore (Southport)

Con

Virtual

Secretary Jenrick

13

Dame Diana Johnson (Kingston upon Hull North)

Lab

Virtual

Secretary Jenrick

14

Christian Wakeford (Bury South)

Con

Physical

Secretary Jenrick

15

Rachel Hopkins (Luton South)

Lab

Virtual

Secretary Jenrick

16

Bob Blackman (Harrow East)

Con

Virtual

Secretary Jenrick

17

Justin Madders (Ellesmere Port and Neston)

Lab

Virtual

Secretary Jenrick

18

Steve Brine (Winchester)

Con

Physical

Secretary Jenrick

19

Maria Eagle (Garston and Halewood)

Lab

Virtual

Secretary Jenrick

20

Scott Benton (Blackpool South)

Con

Physical

Secretary Jenrick

Online anonymity and anonymous abuse: General Debate

Debate start time is likely to be about 2.30pm after the statements and the 10 minute rule bill.

Order

Member

Debate

Party

Virtual/ Physical

1

Siobhan Baillie (Stroud)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Physical

2

Dame Margaret Hodge (Barking)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Lab

Virtual

3

Damian Hinds (East Hampshire)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Physical

4

Dr Lisa Cameron (East Kilbride, Strathaven and Lesmahagow)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

SNP

Virtual

5

Damian Collins (Folkestone and Hythe)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Virtual

6

Stella Creasy (Walthamstow)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Lab

Virtual

7

Jeremy Wright (Kenilworth and Southam)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Virtual

8

Carla Lockhart (Upper Bann)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

DUP

Virtual

9

Simon Fell (Barrow and Furness)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Virtual

10

Debbie Abrahams (Oldham East and Saddleworth)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Lab

Virtual

11

Lee Anderson (Ashfield)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Virtual

12

Rosie Duffield (Canterbury)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Lab

Virtual

13

Claire Coutinho (East Surrey)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Virtual

14

Jamie Stone (Caithness, Sutherland and Easter Ross)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

LD

Physical

15

Laura Trott (Sevenoaks)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Virtual

16

Claire Hanna (Belfast South)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

SDLP

Virtual

17

Dr Jamie Wallis (Bridgend)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Physical

18

Paul Blomfield (Sheffield Central)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Lab

Virtual

19

Saqib Bhatti (Meriden)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Virtual

20

Catherine McKinnell (Newcastle upon Tyne North)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Lab

Virtual

21

Virginia Crosbie (Ynys Môn)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Physical

22

Patricia Gibson (North Ayrshire and Arran)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

SNP

Virtual

23

Rob Roberts (Delyn)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Physical

24

Naz Shah (Bradford West)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Lab

Virtual

25

Sara Britcliffe (Hyndburn)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Physical

26

John McDonnell (Hayes and Harlington)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Lab

Virtual

27

Lee Rowley (North East Derbyshire)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Physical

28

Charlotte Nichols (Warrington North)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Lab

Physical

29

Andrew Griffith (Arundel and South Downs)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Physical

30

Grahame Morris (Easington)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Lab

Virtual

31

Anthony Browne (South Cambridgeshire)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Physical

32

Taiwo Owatemi (Coventry North West)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Lab

Virtual

33

Andrew Bowie (West Aberdeenshire and Kincardine)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Virtual

34

Christine Jardine (Edinburgh West)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

LD

Virtual

35

Nickie Aiken (Cities of London and Westminster)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Physical

36

Dean Russell (Watford)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Physical

37

Chris Loder (West Dorset)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Virtual

38

Matt Vickers (Stockton South)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Physical

39

Christian Wakeford (Bury South)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Physical

40

Mr Richard Holden (North West Durham)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Virtual

41

Sir David Amess (Southend West)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Virtual

42

John Nicolson (Ochil and South Perthshire)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

SNP

Virtual

43

Shadow Secretary of State Jo Stevens (Cardiff Central)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Lab

Virtual

44

Minister Matt Warman (Boston and Skegness)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Physical

45

Siobhan Baillie (Stroud)

Online Anonymity and Anonymous Abuse

Con

Physical

Support for the Hospitality Industry throughout the covid-19 pandemic: General Debate

The debate will start after conclusion of the previous debate, probably sometime after 4.45pm.

Order

Member

Debate

Party

Virtual/ Physical

1

Selaine Saxby (North Devon)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

2

Jeff Smith (Manchester, Withington)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Lab

Physical

3

Kate Griffiths (Burton)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

4

Florence Eshalomi (Vauxhall)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Lab

Virtual

5

Adam Holloway (Gravesham)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

6

Ben Lake (Ceredigion)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

PC

Physical

7

Holly Mumby-Croft (Scunthorpe)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

8

Abena Oppong-Asare (Erith and Thamesmead)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Lab

Virtual

9

Caroline Ansell (Eastbourne)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

10

Mick Whitley (Birkenhead)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Lab

Virtual

11

Mark Pawsey (Rugby)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

12

Jamie Stone (Caithness, Sutherland and Easter Ross)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

LD

Physical

13

Simon Jupp (East Devon)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

14

Ruth Cadbury (Brentford and Isleworth)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Lab

Physical

15

Jane Stevenson (Wolverhampton North East)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

16

Rebecca Long Bailey (Salford and Eccles)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Lab

Virtual

17

Sir Robert Syms (Poole)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

18

Bambos Charalambous (Enfield, Southgate)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Lab

Virtual

19

Giles Watling (Clacton)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

20

Ian Paisley (North Antrim)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

DUP

Physical

21

Cherilyn Mackrory (Truro and Falmouth)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

22

Patricia Gibson (North Ayrshire and Arran)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

SNP

Virtual

23

Mary Robinson (Cheadle)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

24

Grahame Morris (Easington)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Lab

Virtual

25

Paul Howell (Sedgefield)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

26

Mary Kelly Foy (City of Durham)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Lab

Virtual

27

Dr Jamie Wallis (Bridgend)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

28

Emma Hardy (Kingston upon Hull West and Hessle)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Lab

Virtual

29

Jane Hunt (Loughborough)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

30

Alex Davies-Jones (Pontypridd)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Lab

Virtual

31

Virginia Crosbie (Ynys Môn)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

32

Justin Madders (Ellesmere Port and Neston)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Lab

Virtual

33

Tim Loughton (East Worthing and Shoreham)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

34

Alison Thewliss (Glasgow Central)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

SNP

Virtual

35

Neil Parish (Tiverton and Honiton)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

36

Mr Alistair Carmichael (Orkney and Shetland)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

LD

Virtual

37

Greg Smith (Buckingham)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

38

Wendy Chamberlain (North East Fife)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

LD

Physical

39

Rob Roberts (Delyn)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

40

Rosie Duffield (Canterbury)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Lab

Virtual

41

Sara Britcliffe (Hyndburn)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

42

Charlotte Nichols (Warrington North)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Lab

Physical

43

Peter Aldous (Waveney)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

44

Matt Vickers (Stockton South)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

45

Mike Wood (Dudley South)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

46

Sally-Ann Hart (Hastings and Rye)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

47

Richard Drax (South Dorset)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

48

Andrea Leadsom (South Northamptonshire)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

49

Steve Double (St Austell and Newquay)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

50

Suzanne Webb (Stourbridge)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

51

Antony Higginbotham (Burnley)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

52

Anthony Mangnall (Totnes)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

53

Nickie Aiken (Cities of London and Westminster)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

54

Bob Seely (Isle of Wight)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

55

Marco Longhi (Dudley North)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

56

Dean Russell (Watford)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

57

Paul Bristow (Peterborough)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

58

Tom Hunt (Ipswich)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

59

Mr Richard Holden (North West Durham)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

60

Sir Robert Neill (Bromley and Chislehurst)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

61

Jonathan Gullis (Stoke-on-Trent North)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

62

Duncan Baker (North Norfolk)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

63

Sir David Amess (Southend West)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Virtual

64

Stephen Flynn (Aberdeen South)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

SNP

Physical

65

Shadow Minister Lucy Powell (Manchester Central)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Lab

Physical

66

Minister Paul Scully (Sutton and Cheam)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical

67

Selaine Saxby (North Devon)

Support for the Hospitality Industry throughout the Covid-19 Pandemic

Con

Physical